Węzły cieplne

Węzły cieplne w Siedlcach

 

Całkowita liczba węzłów w siedleckim systemie ciepłowniczym  wynosi 970 szt (wg danych na 31.12.2021r.)

Wszystkie węzły są opomiarowane licznikami ciepła, 95% węzłów wyposażonych jest w urządzenia automatycznej regulacji (100% węzłów PEC).

Węzły cieplne stosuje się wszędzie tam, gdzie dociera ciepło z sieci miejskiej, a odbiorcom zależy na wygodzie i niezawodności w odbiorze energii. Obecnie stosowane węzły cieplne to zespoły o niewielkich wymiarach i modułowej budowie, pozwalającej na dostosowanie gabarytów do wielkości pomieszczenia oraz umożliwiającej swobodny dostęp do elementów składowych.

Kompaktowe wykonanie nadaje węzłom estetyczny wygląd i dużą funkcjonalność, dając wszystkim odbiorcom ciepła wygodę i komfort. Budowa naszych węzłów opiera się na urządzeniach renomowanych i sprawdzonych producentów, co daje gwarancję ich wysokiej jakości i niezawodności działania. Nowoczesne, kompaktowe węzły cieplne są zespołami w pełni zautomatyzowanymi.

Urządzenia dają możliwość regulacji temperatury, zarówno w zależności od warunków wewnętrznych, jak też pogodowych, pozwalając na oszczędne gospodarowanie ciepłem i dostosowanie parametrów do wymogów określonych warunkami lokalowymi i indywidualnymi wymaganiami klientów w układach:

  • instalacji centralnego ogrzewania,
  • instalacji centralnej ciepłej wody (c.w.u.),
  • instalacji wentylacji i klimatyzacji,
  • instalacji technologicznej.