Sieci cieplne

System sieci ciepłowniczych w Siedlcach rozbudowywany jest w oparciu o technologię preizolowanych sieci cieplnych.

Łączna długość sieci cieplnych w Siedlcach wynosi obecnie 88,4 km (stan na 31.12.2021r.), z czego obecnie ponad 73% sieci przesyłowych wykonanych jest w technologii preizolowanej.

System rur preizolowanych – jest systemem kompletnym, przeznaczonym do transportu i dystrybucji energii zawartej w gorącej wodzie, dla potrzeb ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Zawiera wszystkie niezbędne elementy pozwalające na zbudowanie kompletnej sieci ciepłowniczej. Dobór elementów sprawia, że system ten jest łatwy w montażu w szerokich zakresach średnic rurociągów. Wykonywanie zgodne z technologią producenta zapewnia 100% szczelności systemu.

System preizolowany jest systemem zespolonym. Oznacza to, że rura preizolowana składa się ze stalowej rury właściwej, polietylenowej rury osłonowej (rura zewnętrzna) i pianki izolacyjnej, wypełniającej przestrzeń między obiema rurami.

Elastyczność systemu rur zapewnia sprostanie trudnym warunkom lokalnym oraz indywidualnym wymaganiom klienta.
System posiada dodatkowe zabezpieczenia w postaci elektronicznego systemu alarmowego, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykryć i zlokalizować wszelkie awarie mogące pojawić się na sieci ciepłowniczej. System ten stanowią umieszczone w piance izolacyjnej dwa miedziane przewody, z których jeden jest przewodem alarmowym, drugi sygnalizacyjnym.