Pogotowie ciepłownicze 25 644 49 69

Bieżące aktualności

,,Bożonarodzeniowa kartka świąteczna z recyklingu”

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, rodzinnych spotkań oraz moment, kiedy ciepłe słowa i życzenia płyną od nas do najbliższych. Dawniej wysyłanie świątecznych kartek z życzeniami było obowiązkowym etapem przygotowań do Bożego Narodzenia. Radość z otrzymanych pocztówek również była ogromna. Dzisiaj papierowe kartki zostały zastąpione tymi elektronicznymi, wirtualnymi. Wracając do przemijającej tradycji kartek papierowych ale […]

IX Siedlecki Bieg prawie Górski oraz III Memoriał Nordic Walking Lidki Borkowskiej

Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. w dniu 14.10.2023 r. uczestniczyło w IX Siedlecki Bieg prawie Górski oraz III Memoriał Nordic Walking Lidki Borkowskiej. Wydarzenie to pełne było energii i niesamowitych emocji. Jeszcze raz gratulujemy Wszystkim uczestnikom i organizatorom Yulo Run Team Siedlce tego wydarzenia i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego widowiska […]

Nasze ciepło jest

BEZPIECZNE

Do mieszkania wpuszczaj tylko ciepłą wodę i bądź spokojny, że ty i twoja rodzina jesteście bezpieczni.

WYGODNE

Ciesz się ciepłem i korzystaj z ciepłej wody kiedy tylko chcesz. Możesz mieć pewność, że wszystko działa jak należy.

DOSTĘPNE

Nie musisz martwić się o opał lub przeglądy instalacji. Masz ciepło zawsze wtedy, kiedy go potrzebujesz.

EKOLOGICZNE

Ogrzewaj mieszkane, a nie całą planetę. Nasze ciepło produkowane jest z poszanowaniem środowiska.

FAQ - częste pytania

Co to jest przyłącze cieplne?

Przyłącze cieplne to odcinek łączący sieć ciepłowniczą z budynkiem, doprowadzający ciepło do jednego węzła cieplnego. Najczęściej jest to więc odcinek sieci pomiędzy trójnikiem w rurach PEC a zaworami w budynku przyłączanym.

Jaki jest koszt przyłączenia ?

Koszt jaki ponosi potencjalny odbiorca związany jest z opłatą przyłączeniową, określoną w taryfie na ciepło. Jej wysokość można znaleźć w tym miejscu.

Kto jest właścicielem przyłącza?

Właścicielem budowanych obecnie przyłączy jest PEC w Siedlcach Sp. z o.o. Wniesienie przez odbiorcę opłaty za przyłączenie nie oznacza, iż jest on współwłaścicielem wybudowanej sieci. W przypadku sieci cieplnych budowanych przed 2000 rokiem kwestie własności przyłączy należy ustalić na podstawie istniejącej dokumentacji.

Co to jest węzeł cieplny?

Węzeł cieplny to zespół urządzeń łączących sieć cieplną znajdującą się na zewnątrz budynku z instalacją wewnętrzną obiektu. Zadaniem węzła cieplnego jest zmiana parametrów nośnika ciepła dostarczanego za pomocą przyłącza tj. temperatury i ciśnienia czynnika grzewczego. Nośnikiem ciepła jest gorąca woda tłoczona rurociągami z naszych źródeł wytwórczych  do przyłączonych budynków.

Sprawdź, jak ograniczamy smog

Polecamy

R_3n-1024x569
R_2
cs_mcs_wizualka-300x200