Konferencja prasowa w PE z udziałem Urszuli Zielińskiej Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Moniki Żółkowskiej Dyrektor Departamentu Ciepłownictwa w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska oraz Andrzeja Sitnika Prezydenta Miasta Siedlce

W dniu 16.04.2024 r. Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach miało zaszczyt gościć Urszulę Zielińską, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz Monikę Żółkowską Dyrektor Departamentu Ciepłownictwa w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Swoją obecnością spotkanie z Panią Minister uświetnili Andrzej Sitnik Prezydent Miasta Siedlce, Marzena Komar Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Sp. z o.o., Paweł Olszewski Prezes Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., Paweł Orzyłowski Dyrektor PE ds. Technicznych oraz Jacek Kobus Dyrektor Ekonomiczny PE.

Tematem rozmów i konferencji prasowej były m. in. planowane inwestycje w Przedsiębiorstwie Energetycznym w Siedlcach Sp. z o.o., w tym budowa Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych czy budowa pompy ciepła wraz z sezonowym akumulatorem energii oraz budowa farmy fotowoltaicznej.

Pani Minister doceniła rozwój Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach i sukcesywne odchodzenie od paliw kopalnych oraz poinformowała o dostępności środków na dalsze inwestycje i rozwój, m. in. z Krajowego Planu Odbudowy.

W Ministerstwie Klimatu ruszają właśnie nowe programy. Są one zaprojektowane dla takich firm, jak Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach – mówiła Pani Minister podczas konferencji.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.