PEC Siedlce w gronie najlepszych firm ciepłowniczych w Polsce.

Miło jest nam Państwa poinformować, że w tegorocznej odsłonie Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o. o. uplasowało się na 6 miejscu wśród najlepszych firm ciepłowniczych w Polsce. Do tej pory Nasze Przedsiębiorstwo nie zostało docenione i wyróżnione w tak prestiżowym rankingu.
Możliwe było to dzięki skutecznemu i sprawnemu zarządzaniu oraz zaangażowaniu pracowników Spółki w prace modernizacyjne i inwestycyjne. Obecnie na terenie Przedsiębiorstwa prowadzone są prace związane z dostosowaniem węglowych źródeł wytwórczych do unijnych wymogów konkluzji BAT.
Ponadto Przedsiębiorstwo przygotowuje się do budowy kogeneracji gazowej oraz budowy nowej i modernizacji istniejącej infrastruktury ciepłowniczej.
W najbliższym czasie największym wyzwaniem stojącym przed Spółką jest budowa Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Wdrożenie tego projektu może pomóc rozwiązać problem rosnących cen paliw kopalnych (gazu, węgla) oraz ciepła dostarczanego dla mieszkańców a także skutecznie rozwiązać problem gospodarki odpadami na terenie miasta Siedlce.
Podwyższenie standardów życia mieszkańców miasta oraz dbanie o środowisko naturalne to cele, do których Przedsiębiorstwo zostało powołane i konsekwentnie realizuje.
Jesteśmy dumni, że Nasze działania zostały docenione.

Więcej informacji o rankingu na stronie Dziennika Gazeta Prawna.