Podsumowanie projektu „Lekcje Ciepła w Siedlcach”

W dniu 31 maja 2022 roku podsumowaliśmy projekt edukacyjno – ekologiczny pn. „Lekcje Ciepła w Siedlcach” oraz wręczyliśmy nagrody nauczycielom – laureatom konkursu na opracowanie hasła pokazującego Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach Sp. z o.o. (PEC) jako firmę dbającą o czyste powietrze.
W spotkaniu z nauczycielami uczestniczył Andrzej Sitnik – Prezydent Miasta Siedlce, pod którego patronatem realizowany był projekt.
Udział w tegorocznej edycji projektu wzięło 15 klas z 7 siedleckich szkół podstawowych. Zajęcia przeprowadzono łącznie dla 315 uczniów klas I i II. Do konkursu wpłynęło 24 propozycje haseł.
Nagrody za najlepiej ocenione hasła z rąk Marzeny Komar Prezesa Zarządu PE w Siedlcach oraz Andrzeja Sitnika Prezydenta Miasta Siedlce odebrali:

  • Dorota Łazuga (klasa IIa ze Szkoły Podstawowej nr 11)
  • Bożena Przesmycka (klasa IIb ze Szkoły Podstawowej nr 10)
  • Anna Jagiełło (klasa IIc ze Szkoły Podstawowej nr 11)

Laureatom konkursu i pozostałym uczestnikom akcji gratulujemy i jeszcze raz bardzo gorąco dziękujemy za przeprowadzone lekcje, przesłane zdjęcia i hasła promujące naszą firmę.
Mamy nadzieję, że wiedza przekazana dzieciom zaowocuje w przyszłości dobrymi zachowaniami i proekologicznymi wyborami, dzięki którym nasza planeta będzie służyła wielu pokoleniom.
Zachęcamy do współpracy przy kolejnych edycjach projektu.

Nasze przedsiębiorstwo otrzymało bardzo miłą niespodziankę – uczniowie klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Siedlcach przygotowali dla nas (i o nas) piosenkę pt. „Czyste powietrze” (tekst: Dorota Łazuga, muzyka: zaczerpnięta z internetu), której można posłuchać tutaj: