Technologie

1. Preizolowane sieci cieplne.

 

System rur preizolowanych - jest systemem kompletnym, przeznaczonym do transportu i dystrybucji energii zawartej w gorącej wodzie, dla potrzeb ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Zawiera wszystkie niezbędne elementy pozwalające na zbudowanie kompletnej sieci ciepłowniczej. Dobór elementów sprawia, że system ten jest łatwy w montażu w szerokich zakresach średnic rurociągów. Wykonywanie zgodne z technologią producenta zapewnia 100% szczelności systemu.

System preizolowany jest systemem zespolonym.Oznacza to, że rura preizolowana składa się ze stalowej rury właściwej, polietylenowej rury osłonowej (rura zewnętrzna) i pianki izolacyjnej, wypełniającej przestrzeń między obiema rurami.

Elastyczność systemu rur zapewnia sprostanie trudnym warunkom lokalnym oraz indywidualnym wymaganiom klienta.
System posiada dodatkowe zabezpieczenia w postaci elektronicznego systemu alarmowego, za pomocą którego jesteśmy w stanie wykryć i zlokalizować wszelkie awarie mogące pojawić się na sieci ciepłowniczej. System ten stanowią umieszczone w piance izolacyjnej dwa miedziane przewody, z których jeden jest przewodem alarmowym, drugi sygnalizacyjnym.

 

 

Do kontroli sieci cieplnych, zastosowano elektronikę na najwyższym poziomie. Urządzenia służące do kontroli i sygnalizacji usterek to wysokiej jakości urządzenia elektroniczne - lokalizatory oraz detektory usterek. 

Łączna długość sieci cieplnych w Siedlcach wynosi obecnie 66,2 km., obecnie ponad 50% sieci przesyłowych wykonanych jest w technologii preizolowanej.

 

 

2. Kompaktowe węzły cieplne

Węzły cieplne mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie dociera ciepło z sieci miejskiej, a odbiorcom zależy na wygodzie i niezawodności w odbiorze energii. Obecnie stosowane węzły cieplne to zespoły o niewielkich wymiarach i modułowej budowie, pozwalającej na dostosowanie do wymogów gabarytowych pomieszczenia, jak również umożliwiającej swobodny dostęp do elementów składowych. Kompaktowe wykonanie nadaje węzłom estetyczny wygląd i dużą funkcjonalność, dając wszystkim odbiorcom ciepła wygodę i komfort. Budowa naszych węzłów opiera się na urządzeniach renomowanych i sprawdzonych producentów, co daje gwarancję ich wysokiej jakości i niezawodności działania. Nowoczesne, kompaktowe węzły cieplne są zespołami w pełni zautomatyzowanymi.

 

Posiadają możliwość regulacji temperatury zarówno w zależności od warunków wewnętrznych jak też pogodowych, dając przy tym wymierne wyniki w oszczędnym gospodarowaniu ciepłem. Są urządzeniami niezawodnymi w zakresie dostawy energii, umożliwiającymi zmianę parametrów wg wymogów określonych warunkami lokalnymi i indywidualnymi wymaganiami klientów w układach:

 

- instalacje centralnego ogrzewania,
- instalacje centralnej ciepłej wody (c.w.u.),
- instalacje wentylacji i klimatyzacji,
- instalacje i urządzenia technologiczne.

 

 

Całkowita liczba węzłów w systemie PEC wynosi 632 szt., nasze przedsiębiorstwo obsługuje 298 węzłów cieplnych, w tym 224 własne. Wszystkie węzły są opomiarowane licznikami ciepła, 95% węzłów wyposażonych jest w urządzenia automatycznej regulacji (100% węzłów PEC). Sukcesywnie prowadzone są kapitalne remonty wszystkich, eksploatowanych przez PEC węzłów.3. Monitoring systemu-wizualizacja

 

Od kilku lat PEC sukcesywnie wdraża system wizualizacji układu. System ten w czytelny sposób przedstawia istotne parametry pracy układu ciepłowniczego, ponadto rejestruje, archiwizuje i raportuje dane, alarmując w sytuacjach krytycznych. Stała obserwacja (24godz/dobę) parametrów kontrolnych pracy systemu ciepłowniczego znacznie skraca czas reakcji - pozwala na wcześniejsze i trafne zdiagnozowanie awarii oraz szybką interwencję służb eksploatacyjnych. Wizualizowane są między innymi:


- obiekty Jednostki Wojskowej,
- Samodzielny Specjalistyczny Szpital Wojewódzki,
- obiekty Akademii Podlaskiej,
- budynki mieszkalne na osiedlu 1000-lecia, ul.Daszyńskiego, ul.Podlaskiej, ul. Wyszyńskiego.

Obecnie wizualizujemy 52 obiekty, w tym 2 przepompownie, 4 komory ciepłownicze, 46 węzłów cieplnych w różych punktach miasta.

 

 

PEC Meteo

Wyszukiwarka

Jeśli szukasz informacji w naszym serwisie skorzystaj z wyszukiwarki: